Balmazújvárosban kedden átadták az ország első parfümgyárát. A mintegy 200 millió forintos beruházást önerőből valósította meg egy debreceni vállalkozó, aki 5-10 embert foglalkoztat az üzemben. Az avatóünnepségen Dióssy Gábor, a gazdasági tárca politikai államtitkára kiemelte: ilyen bátor kezdeményezésekre van szükség, mert a magyar gazdaság csak így lehet sikeres. A gyárat Balmazújváros határában, egy volt önkormányzati ingatlanon építették fel, mostantól itt gyártják azt a parfümöt, amely a Magyar rapszódia nevet kapta. Az illatot a debreceni származású Judit Müller alkotta, míg a parfümhöz Szász Endre készített üveget.
