Amint arról lapunkban korábban beszámoltunk, a CIB Bank Rt. nem hosszabbítja meg eddigi két vezérigazgatójának szerződését (NAPI Gazdaság, 2005. március 11., 1–4. oldal). A távozó Farkas Ádám és Karvalics Ferenc utóda április 1-től Török László, a felügyelőbizottság jelenlegi elnöke lesz. A döntést azzal indokolták, hogy a bank fejlődésének újabb szakaszába lép és a fokozott lakossági irányultsággal összefüggő stratégiai célok megvalósítása a jövőben egységes irányítást, egyszemélyi vezetőt igényel. Az anyabank, a Banca Intesa elismerését fejezte ki a távozó vezérigazgatóknak az elmúlt három évi rendkívül eredményes működésért, amelynek révén a bank új, lendületes növekedési pályára állt. „A társ-vezérigazgatók karakteres vezető személyisége, egymástól eltérő vezetési stílusa a banki stratégiaváltás kritikus időszakában jól kiegészítette egymást, az eddigi sikerekben kulcsfontosságú szerepet játszott” – áll a közleményben.
