Semmiféle regisztrációs díjat nem kell fizetni a biztosításközvetítői és biztosítási szaktanácsadói nyilvántartásba (regiszterbe) való bekerülésért – tette közzé honlapján a PSZÁF. Ez annak kapcsán vált szükségessé, hogy a felügyelethez érkezett jelzések szerint egyes társaságok az általuk foglalkoztatni kívánt biztosításközvetítőktől „regisztrációs díj” fizetését követelték meg. Mégpedig azon a címen, hogy fizetni kell a PSZÁF-nek a regisztrációért. Ez az állítás azonban nem felel meg a valóságnak, a regiszterbe való bekerülésért semmilyen díjat nem kell fizetni. A foglalkoztatni kívánt biztosításközvetítőket 2004. december 15. és 2005. március 15. között kell regisztráltatni, ezt követően biztosítást csak olyan közvetíthet, aki szerepel a nyilvántartásban.
