BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Saját ügynökeiket csapják be a biztosításközvetítők

2005. február 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Semmiféle regisztrációs díjat nem kell fizetni a biztosításközvetítői és biztosítási szaktanácsadói nyilvántartásba (regiszterbe) való bekerülésért – tette közzé honlapján a PSZÁF. Ez annak kapcsán vált szükségessé, hogy a felügyelethez érkezett jelzések szerint egyes társaságok az általuk foglalkoztatni kívánt biztosításközvetítőktől „regisztrációs díj” fizetését követelték meg. Mégpedig azon a címen, hogy fizetni kell a PSZÁF-nek a regisztrációért. Ez az állítás azonban nem felel meg a valóságnak, a regiszterbe való bekerülésért semmilyen díjat nem kell fizetni. A foglalkoztatni kívánt biztosításközvetítőket 2004. december 15. és 2005. március 15. között kell regisztráltatni, ezt követően biztosítást csak olyan közvetíthet, aki szerepel a nyilvántartásban.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet