Ötödével növelte adózás utáni eredményét a Raiffeisen Bank Rt. tavaly – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Felcsúti Péter, a hitelintézet vezérigazgatója. Az eredményt alapvetően meghatározó kamatkülönbözet 44 százalékkal hízott, s 39,58 milliárd forint lett. A bank hitelállományának növekedését 83 százalékban devizahitelek adták, állományuk tavaly 138,5 milliárddal nőtt, a forinthiteleké ezzel szemben csak 27 milliárddal. Az eltérő növekedés hatására a banknál megfordult a hitelek aránya, míg 2003 végén a portfólióban a devizatermékek 45,5 százalékot képviseltek, addig ez 2004 végére 53 százalékra ugrott fel.
A Raiffeisen betétállománya 37 százalékkal gyarapodott egy év alatt. A betéteken belül a devizaállomány 82 milliárdról 122,5 milliárdra, a forintbetét 462 milliárdról 621 milliárdra nőtt. A bank forrásait 88 százalékban a betétei adják. A bank költséghatékonysága nem változott. Az egy főre jutó eredmény pedig csak azért csökkent, mert a bank tavaly 25 új egységgel, másfélszeresére növelte fiókjai számát. A Raiffeisen pénzügyi mutatói közül a tőkemegfelelési mutató ismét csökkent, év végén 8,48 százalék volt, szemben az egy évvel korábbi 10,1 százalékkal. A tőkehátterét mindig szűkre vevő banknak azonban a gyors növekedés miatt újabb anyabanki támaszra lesz szüksége a mutató karbantartásához és a PSZÁF rosszallásának elkerüléséhez. Az eszközminőség továbbra is jó, az értékvesztés hitelekhez mért aránya stagnált a 2003-as számmal összevetve.
