BUX 139885.15 0,74 %
OTP 45900 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kormányintézkedés a hipermarketek ellen

2005. február 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány szigorú intézkedéssel kívánja elejét venni, hogy az áruházláncok nem tartják be a kereskedelmi szabályokat és ezzel ellehetetlenítik a termelőket – mondta Gőgös Zoltán (MSZP), az országgyűlés mezőgazdasági bizottságának alelnöke az MTI-nek. „Nagy problémának tartom, hogy továbbra sem tudjuk elérni, hogy az élelmiszerláncok partnerei legyenek a magyar termelőknek” – mondta a bizottság alelnöke, az MSZP-frakció agrár- és vidékfejlesztési munkacsoportjának tagja. A politikus elmondta: az áruházláncok figyelmen kívül hagyják azokat a törvényeket, amelyek szerint 30 napon belül fizetniük kell a termelőknek, és továbbra is 120–180 napra kötnek szerződéseket – írja az Index. „A kereskedelmi törvény módosításával megtesszük azokat az intézkedéseket, amelyek egyszerűen megtiltják ezt a fajta inkorrekt játékot” – figyelmeztetett Gőgös Zoltán.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet