A kormány szigorú intézkedéssel kívánja elejét venni, hogy az áruházláncok nem tartják be a kereskedelmi szabályokat és ezzel ellehetetlenítik a termelőket – mondta Gőgös Zoltán (MSZP), az országgyűlés mezőgazdasági bizottságának alelnöke az MTI-nek. „Nagy problémának tartom, hogy továbbra sem tudjuk elérni, hogy az élelmiszerláncok partnerei legyenek a magyar termelőknek” – mondta a bizottság alelnöke, az MSZP-frakció agrár- és vidékfejlesztési munkacsoportjának tagja. A politikus elmondta: az áruházláncok figyelmen kívül hagyják azokat a törvényeket, amelyek szerint 30 napon belül fizetniük kell a termelőknek, és továbbra is 120–180 napra kötnek szerződéseket – írja az Index. „A kereskedelmi törvény módosításával megtesszük azokat az intézkedéseket, amelyek egyszerűen megtiltják ezt a fajta inkorrekt játékot” – figyelmeztetett Gőgös Zoltán.
