Megalakult a Magyar Hitelfelvevők Országos Szövetsége, mely tanácsokat ad a hitelszerződések megkötése előtt és jogi képviseletet nyújt azoknak, akiket valamelyik pénzintézet miatt ért anyagi kár – közölte a Magyar Rádió. Nagy Sándor István, a szövetség elnöke elmondta, hogy mindenkit készek fogadni és a károsultak szociális helyzetétől teszik majd függővé a szolgáltatás árát. Hozzátette, hogy bár a magyar állampolgárok nagy részének van valamilyen adóssága, probléma esetén eddig legfeljebb ügyvédet fogadhattak, mostantól azonban a szövetség is rendelkezésükre áll.
