Tegnap birtokba vette az új tulajdonos, a Gallfood Pulykafeldolgozó és Értékesítő Kft. a végelszámolás alatt álló Bábolna Rt. egykori kecskeméti pulykavágóhídját. A termelés február 14-én indul meg, az új tulajdonos az üzem négyszáz dolgozóját tovább foglalkoztatja – írja az Index az MTI-re hivatkozva. Vadász Endre, a Reorg Rt. végelszámoló-biztosa munkásgyűlésen jelentette be a gyár eladását, és a közel négyszáz dolgozónak bemutatta az új tulajdonost, a BIG Pulykafarmok Szövetkezete által létrehozott Gallfood Pulykafeldolgozó és Értékesítő Kft.-t. Egyed László, a Gallfood Kft. ügyvezetője azt mondta, hogy a pulykatermelők által létrehozott gazdasági társaság, a vágóhíd tulajdonjogát a Bábolna Rt. felé fennálló követeléseik beszámításával szerezte meg.
