Decemberben 8,72 millió mobil-előfizetést tartottak nyilván, 203 ezerrel, azaz 2,4 százalékkal többet, mint egy hónappal korábban – közölte a Nemzeti Hírközlési Hivatal. A Vodafone és a Pannon GSM növelte részesedését, míg a T-Mobile-é csökkent. A Vodafone piaci része a novemberi 19,63 százalékról 19,89 százalékra, a Pannoné 33,58 százalékról 33,91 százalékra nőtt, miközben a T-Mobile 0,59 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. A 8,72 millió előfizetés 9,85 százalékos bővülést jelent 2003 végéhez képest, tehát az összesített ügyfélszám 783 ezerrel nőtt. A penetráció a 2003 végi 78,5 százalékról 86,4 százalékra emelkedett a múlt év végére. A forgalmazásban részt vevő előfizetések száma 2004 decemberében 217 ezerrel, 8,12 millióra emelkedett, ami 730 ezerrel haladja meg a bázisértéket. A forgalmazásban részt vevő előfizetések száma alapján a Pannon GSM tudta a legnagyobb növekedést elérni: a cég piaci része 0,42 százalékkal, 34,1 százalékra nőtt. A Vodafone része 0,05 százalékkal, 19,76 százzal gyarapodott, T-Mobile részesedése pedig 46,18 százalékra csökkent az előző havi 46,56 százalékról. Május óta egyébként közel 44 ezren éltek a számhordozhatóság lehetőségével.
