BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csatlakozik a flottához a Sachsen

2004. október 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egyik számítógép a másikat éri, a kapitány a legnagyobb képernyőn bármilyen gyanús jelről, tengeralattjáróról, légitámadás esélyéről, netán síktengeri ütközet veszélyéről bármilyen körülmények között értesül – ezt nyújtja többek között a Sachsen (Szászország) nevű német hadihajó, amely már az eddig a technológiai fejlődés netovábbjának tekintett amerikai hadihajók színvonalát képviseli. A német fegyveres erők egyik legnagyobb beszerzési programja jelentős, 1,5 milliárd eurót meghaladó befektetést igényelt, de a Handelsblatt értesülései szerint a világtengereken három hónap alatt megtett 70 ezer tengeri mérföldes próbaút során a gyakorlatok bebizonyították: megérte áldozni a Sachsenre és testvérhajóira (az épülő Hamburgra és Hessenre) – nemzetközi flottaműveletek vezetésére is alkalmasak lesznek. Az új, 5600 tonna vízkiszorítású hajóosztály a 4700 tonnás Lütjens osztály két régi, 1969-ben szolgálatba állt rombolóját váltja fel.
A szabvány tüzérség mellett a Sachsen hajó–hajó és légvédelmi rakétákkal bír, a tengeralattjáró-elhárítást pedig torpedói és két helikoptere szolgálja. A hivatalosan légvédelmi fregattként besorolt hajó korszerű szonárral és radarrendszerrel felszerelt – utóbbi négyszáz kilométer hatósugarú, háromdimenziós, multifunkcionális. A Sachsent hatékony elektronikus elhárító rendszerrel szerelték fel. A fedélzeti automatika 7 ezer szenzor információit dolgozza fel a hajó állapotáról, az üzemeltetéstől, a víz- és áramellátáson keresztül a tűzvédelmig. Egy hiba- és kárelemző rendszer gondoskodik a kárelhárításról. A tervezők tizenegy független szellőzési zónát építtettek, amelyek védelmet nyújthatnak az atom-biológiai-vegyi (ABC) fegyverek ellen.
A Sachsent november 4-én veszi át hivatalosan a német haditengerészet.

Arató János
Arató János

Ez is érdekelhet