BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb rendellenesség Pakson

2004. október 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi skálán egyes, vagyis a legenyhébb fokozatú rendellenesség történt október 16-ára virradó éjjel a paksi atomerőműben – jelentette be a társaság. Az erőmű 3-as blokkját október 2-án szokásos éves főjavításra leállították. A főjavítás alatt a három biztonsági rendszerből az egyiken október 15-én 23 órától a karbantartást követően – a biztonsági rendszer üzemképességét igazoló – próbát végeztek, amikor a rendszerhez tartozó lehűtő szivattyú az automatikus indulást követően kikapcsolt. A hiba okának kiderítése érdekében az atomerőmű szakemberei október 16-án éjjel a szivattyú újraindításához egy másik biztonsági rendszeri lehűtő szivattyú kapcsolókészülékét használták fel, ami miatt néhány percig ez a szivattyú üzemképtelen lett – fogalmaz a dokumentum. A reaktorblokk leállított állapota, valamint az üzemképtelenség rövid időtartama miatt a beavatkozás a nukleáris biztonságot nem veszélyeztette. Az esemény a 3-as blokk karbantartását és visszaindításának időpontját sem befolyásolja – közölte a társaság.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet