BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elnapolták Princz és társai perét

2004. október 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap megkezdődött a Postabank-ügy tárgyalása a Fővárosi Bíróságon, de mindjárt a vád ismertetése után el is napolták november 16-ára, mert Princz Gábor augusztusban elhunyt védője, Nehéz-Pozsony István helyére lépő fiának, Nehéz-Pozsony Mártonnak nem volt elég ideje a felkészülésre – írja a FigyelőNet. Princz Gábort, a bank volt elnök-vezérigazgatóját és hat társát különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, mintegy 36 milliárd forintos hűtlen kezeléssel vádolják. A vádlottak tevékenységükkel sorozatosan megtévesztették a tulajdonost és a bankfelügyeletet, nem képeztek céltartalékot és jól prosperáló bank látszatát keltették. A Fővárosi Bíróságon egyesítették ezt az ügyet és a Princz Gábor ellen a Budai Hengermalom Kft.-vel kapcsolatban szintén nagy vagyoni hátrányt – 121 millió forintot – okozó hűtlen kezelés miatt indult büntetőügyet. Abban az ügyben azzal vádolják Princzet, hogy a Budai Hengermalom Kft. egy üzletrészét 300 millió forintért vásárolta meg a Postabank és Takarékpénztár Rt. – amelynek elnök-vezérigazgatója akkor Princz Gábor volt –, holott az a szakértő szerint mindössze 179 millió forintot ért.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet