BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb üzemet létesít Magyarországon a Sanyo

2004. október 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Új üzem létesítését tervezi Magyarországon a Sanyo Electric Co.: a cég modulok és nagy teljesítményű légkondicionáló berendezések gyártását hozná dorogi telephelyére. A Sanyo a környezetet kímélő berendezések iránti igény növekedésével összhangban 2010-re a jelenlegi hatszorosára, 500 milliárd jenre (4,58 milliárd dollár) tervezi növelni energetikai és ökológiai üzletágának eladásait Európában – írja az Origo az MTI-re hivatkozva. Magyarországon napenergia-modulok és nagy teljesítményű légkondicionáló berendezések gyártásának beindítását tervezi a cég dorogi telephelyén, ahol 2002 óta többek között újratölthető tartós elemeket állítanak elő.
A napenergia-modulok, a légkondicionáló berendezések, valamint az újratölthető elemek gyártásának felfuttatására 2006-ig 20 milliárd jent költ a vállalat. A napenergia-modulok gyártása 2005 júniusában indul, évi 50 megawatt kapacitással, amit 2007 márciusára a kétszeresére akarnak bővíteni. A nagy teljesítményű légkondicionálók gyártása 2005 októberében kezdődik, 2008 márciusára a kapacitás el fogja érni az évi 120 ezer darabot.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet