BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kínai ZTE nyert az Invitel pályázatán

2004. szeptember 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A távközlési berendezések gyártásával foglalkozó kínai ZTE Corporation Magyarországon is megjelent termékeivel – írja a Telephony World.com internetes szakportál. Első szerződésüket, amely ADSL-technológiával kapcsolatos részegységek értékesítésre vonatkozik, az Invitellel kötötték. A ZTE ADSL-modemeket szállít a magyar vezetékes távközlési szolgáltatónak, amelyekkel csökkentik a széles sávú internetezés költségeit – közölte a kínai cég. A ZTE a ZXDSL 831A típusú modemjeit exportálja Magyarországra, s a megrendelt ötezer darabot – amelynek többségét már le is szállították – kilenc primer körzetben használja fel az Invitel.
Vidos Tibor, az Invitel külső kapcsolatokért és szabályozásért felelős vezérigazgató-helyettese lapunknak nem árulta el az üzlet értékét, csak annyit közölt, hogy a kínai cég kedvező műszaki tartalmú és áru ajánlatával lett az egyik nyertes az Invitel pályázatán. Mellette egy európai társaság szállít még hasonló eszközöket az egykor helyi koncessziós telefontársaságnak. (Úgy tudjuk, a kínaiak az Invitel egy másik beszállítói pályázatán is indulnak.) Vidos elmondta, hogy ez a beszerzés is hozzájárul az Invitel azon céljának megvalósításához, hogy szolgáltatási területükön a jelenlegi 80 százalékról 90 százalékra növeljék az ADSL-lefedettséget.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet