BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egymilliárdot költött fejlesztésre a Kaiser Food

2004. augusztus 30. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Kaiser Food Élelmiszer-ipari Kft. több mint egymilliárd forintos beruházással korszerűsítette abdai húskészítménygyártó üzemét és mosonmagyaróvári szalámigyárát – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Ehhez az összeghez a társaság 263 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Európai Unió SAPARD pályázatán. A beruházás keretében mindkét telephelyre új hűtéstechnológiát telepítettek és megújították a szennyvízkezelő rendszert. Emellett a főtt, füstölt készítmények és felvágottak gyártásával foglalkozó abdai gyárban új darálógépet és főző-füstölőszekrényt állítottak munkába, valamint felépítettek egy pácoló üzemet.
Az elmúlt évet 4,4 milliárd forint árbevétellel záró társaság az idén csekély, 80 millió forintos forgalomnövekedésre számít, mivel számoltak azzal, hogy a beruházással járó építkezés zökkenőket okozhat a termelésben. Az idén 5650 tonna húskészítményt terveznek értékesíteni a tavalyi 5600 tonnával szemben. A Réti Attila tulajdonában lévő Kaiser Food piaci részesedése 4,8 és 6,4 százalék között alakult az utóbbi három évben, s ezzel a 3–5. helyen áll a húsipari cégek rangsorában.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet