BUX 139847.52 0,16 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leállt a kunhegyesi Videoton-gyár

2004. augusztus 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hat év működés után pénteken leállt a termelés a Videoton Holding Rt. kunhegyesi elektroakusztikai gyárában. A kezdetben több mint kétszáz dolgozót foglalkoztató, hangszórókat készítő üzem a külföldi megrendelő csődje miatt állt le. Kovács József, a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Munkaügyi Központ kunhegyesi kirendeltségvezetője elmondta, hogy az egyre apadó megrendelések miatt augusztusban már csak 180 dolgozóval, köztük 50 bérelt munkaerővel termelt a gyár. A munkáltató minden elbocsátottnak kifizeti a törvényben előírt járandóságát. Kovács szerint a Videoton a gyárat a bezárás ellenére meg akarja tartani és tárgyalásokat folytat egy jászsági céggel azért, hogy a mostanihoz hasonló tevékenység megindulhasson. Ez legalább 150 ember foglalkoztatásával járna – írja a FigyelőNet az MTI-Eco-ra hivatkozva.
A munkaügyi kirendeltség szeptember 3-án munkaerő-toborzást tart egy tiszaújvárosi cég számára, amely a most leállított üzemben folyt tevékenységgel szinte megegyező munkára keres embereket. A Videoton Holding 1997-ben vette meg a kunhegyesi üzemcsarnokot, amelyben korábban a BHG Híradástechnikai Vállalat telefonközpontokat gyártott. A Videoton a Goodmans cégnek gyártott gépkocsikba szerelhető hangszórókat mindaddig, amíg a külföldi partner csődbe nem ment. A munkaügyi központ adatai szerint júliusban Kunhegyesen és környékén a munkanélküliségi ráta 17,8 százalékos volt, a megyei átlag 10,9 százalékot tesz ki.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet