A Pénzügyminisztériummal folytatott tárgyalásokon elérhető közelségbe került a megegyezés arról, hogy a Magyar Televízió Rt.-nek ne kelljen a jelenleg használt székházában bérleti díjat fizetnie – erősítette meg szerdán Czeglédi László, a közszolgálati médiumot felügyelő közalapítvány kuratóriumának elnöke. Az elnök július elsején – egy nappal az intézmény székházhoz juttatásáról szóló kormánydöntés megszületése után – beszélt sajtótájékoztatón arról, hogy az MTV azt szeretné, ha valamilyen formában leírnák a jelenlegi, Szabadság téri székház bérleti díját vagy a kormány átvállalná azt az új központba költözésig hátralévő időszakban.
