A ferihegyi repülőtér 1-es terminálja szeptember 1-jétől felújítási munkák miatt 2005 nyaráig zárva lesz - derül ki a Budapest Airport Rt. közleményéből. A terminál augusztus 31-én éjfélig áll az utazók rendelkezésére, utána az 1-es terminált használó valamennyi utasszállító járat a ferihegyi repülőtér 2/B termináljáról közlekedik. Az átépítést az utasforgalom növekedése, a szigorú biztonsági előírások, illetve az EU-csatlakozás fokozott követelményei indokolják. A közlemény szerint a terminál felújítása az első állomása Ferihegy hosszú távú fejlesztési tervének, aminek nyomán Közép-Európa legdinamikusabban fejlődő repülőterévé válhat.
