BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az agrártárca előre hozná az uniós pénzek kifizetését

2004. augusztus 24. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az FVM már az idén október 15-től szeretné kifizetni a magyar gazdáknak a 2004-re járó 76 milliárd forint területalapú támogatás 75 százalékát – mondta Németh Imre. Hozzátette: a tárca már tavasszal kezdeményezte az Európai Bizottságnál a magyar gazdáknak járó közvetlen támogatások korábbi kifizetését. A bizottság képviselőivel megkezdett tárgyalások tovább folytatódtak, az elmúlt hetekben szakértői egyeztetésekre is sor került Brüsszelben. Ahhoz, hogy a kifizetések október 15-től megkezdődhessenek két feltételnek kell teljesülnie: az egyik, hogy a kincstár likviditása megfelelő legyen, a másik, hogy a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal be tudja fejezni a kötelezően előírt több mint 10 ezer parcella ellenőrzését, és ezt Brüsszel felé is bejelentse.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet