A Pick Szeged Rt. az év első hat hónapjában 110 millió forint konszolidált veszteséget könyvelt el, szemben az előző évi 1,08 milliárd forint adózott nyereséggel. A magyar számviteli szabályok alapján készült gyorsjelentés szerint a konszolidált nettó árbevétel az év első felében az előző év hasonló időszakához viszonyítva 19,9 százalékkal, 24,05 milliárd forintra emelkedett. Az üzemi szintű veszteség a múlt év első felében elkönyvelt 16 millió forinthoz képest az idei év első hat hónapában 111 millió forint volt. Ugyanakkor a cash flow-termelő képességet jelző EBITDA 13,1 százalékkal, 879 forintra emelkedett – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva.
A cégcsoport a múlt év első felében 1,1 milliárd forint pénzügyi nyereséget könyvelhetett el, az idén viszont ez csak 68 millió forintot tett ki. Így fordult veszteségbe a cégcsoport, Kovács Tamás, a Pick Szeged Rt. elnöke szerint. A készletek 7,63 milliárd forinton lényegében változatlanok maradtak. A követelések 44,4 százalékkal, 9,69 milliárd forintra, a kötelezettségek pedig 9 százalékkal, 24,23 milliárd forintra nőttek. Ezen belül a rövid lejáratú kötelezettségek, 7,02 milliárd forintról 8,72 milliárd forintra emelkedtek. A Pick jegyzett tőkéje 3,27 milliárd forint és közel 100 százalékban az Arago-csoport tulajdonában van.
