A Raiffeisen Értékpapír és Befektetési Rt. rendkívüli közgyűlése elfogadta Bokros Lajos és Alfred Michael Spiss lemondását, valamint az alapító okirat módosítását - áll a tegnapi Magyar Tőkepiacban. A volt pénzügyminiszter 2003 júliusa óta volt a társaság igazgatóságának (it) elnöke. A Raiffeisen sajtóosztályának tájékoztatása szerint az értékpapírcég tevékenységét integrálják a bankba - az állományátruházási kérelem már a PSZÁF-nál van. Ennek megfelelően a felügyelet a későbbiekben visszavonja a brókercég befektetési szolgáltatói engedélyét, s ha nincs külön társaság, külön menedzsmentre sincs szükség. Az igazgatóság tagjai emiatt távoznak majd posztjukról, s ezt a folyamatot kezdte el Bokros Lajos. A Raiffeisennek arról nincs információja, hol folytatja pályafutását az it volt elnöke.
