BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megalakult a Baumag-károsultak hitelezői választmánya

2004. augusztus 10. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hitelezői választmány létrehozása és a szervezett fellépés érdekében tegnap összegyűltek a Baumag nyilvántartott károsultjai a Kisstadionban. (A Baumag 12 400 károsultja közül mindössze 1-2 ezer jelent meg.) A gyűlést Wortmann György, a Baumag Stratégiai Fejlesztő Szövetkezet (BSFSZ) felszámolóbiztosa vezette, a cél a háromtagú hitelezői választmány létrehozása volt, amelynek feladata a kárigénylők közös érdekeinek képviselete - írja a FigyelőNet az MTI Ecóra hivatkozva. Július 23-ig, a csődtörvényben rögzített határidőig 5,5 ezer hitelező jelentett be összesen 19 milliárd forintnyi igényt. Azóta további 500 ügyfél több mint egymilliárdot - mondta Wortmann. A találkozón született döntés szerint megtámadják azokat a fedezetelvonó szerződéseket, amelyeket a szövetkezet az április 28-i felszámolás előtti egy évben kötött. Ezenkívül 24 milliárdos követelést nyújtanak be az Agenda-H és több más cég felé, amelyekbe átkerültek a BSFSZ üzletrészei. A Baumag károsultjai összesen 20 milliárd forint befektetett összeget és ugyancsak 20 milliárdos hozamot szeretnének visszakapni.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet