BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az amerikaiak inkább otthon nyaralnak

2004. augusztus 8. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon a felnőtt lakosság 40 százalékának tetszik a külföldi utazás gondolata, de közülük csak minden hetedik-nyolcadik, vagyis a teljes népesség 5 százaléka utazott el külföldre nyaralni tavaly – derül ki a TGI Globális Fogyasztói Barométer elemzéséből. A vizsgálatba bevont 15 országból a latin-amerikai államok lakói között van a legtöbb „álmodozó világutazó”. A brazilok 72 százaléka, a mexikóiak 69 százaléka szívesen utazna külföldre, de tavaly kevesebb mint 5 százalékuk tette ezt meg.
Ezzel szemben a nyugat-európai adatok nem mutatnak egységes képet: míg a britek 66 százaléka lelkesedik a külföldi utazás ötletéért, Spanyolországban az arány csak 41 százalék. Külföldi utazás tekintetében azonban mégis van valami közös a britekben és a spanyolokban: Franciaország a legkedveltebb turisztikai célpontjuk. A németek valamivel kalandvágyóbbak, hiszen körükben Törökország a legnépszerűbb cél.
A külföldi utazásért legkevésbé az amerikaiak és a dél-afrikaiak lelkesednek. A felmérés kimutatta, hogy mindkét ország esetében mindössze a lakosság harmada utazna külföldre. Az amerikaiak 47 százaléka szívesebben nyaral az USA-n belül, s elveti a külföldi utazás ötletét. A dél-afrikaiak is inkább otthon nyaralnak, a lakosság 83 százaléka az országon belül választott utazási célpontot.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet