Az ÁNTSZ kétmillió forintos bírságot szabott ki a gyömrői Pevdi Vegyipari Kft.-re a veszélyes anyagok tárolása során tapasztalt és üzemi balesetet okozó szabálytalanságok miatt - közölte a Pest megyei ÁNTSZ vezetője. Tettinger Antal elmondta: a Pest megyei ÁNTSZ a gyömrőihez hasonló üzemi balesetek megelőzésére szeptemberben nagyszabású ellenőrzési akciót tart majd a megyében működő több mint ötven vegyipari termékeket előállító üzemnél; az akcióban a szervezet 25-30 munkatársa vesz részt. Gál Péter, a Pevdi igazgatója elmondta, hogy fellebbeztek a büntetés ellen, mert szerintük a veszélyes anyagok tárolásában tapasztalt, listára vett kifogások többsége mondvacsinált, a kisebb hiányosságok felszámolása pedig folyamatban van.
