Húsüzemet és szárazraktárat épít Bicskén az idei évre a tavalyinál 40 százalékkal több, mintegy 200 milliárd forint árbevételt tervező Spar Magyarország Kft. - jelentette be Feiner Péter, a cég ügyvezető igazgatója. A 3,5 milliárd forintba kerülő üzem novemberre készül el, és a két hónapos próbaüzemet követően januártól termel. A feldolgozott húsmennyiség háromnegyedét előre csomagolva, illetve úgynevezett ömlesztett húsként dolgozzák fel és szállítják ki az Interspar- és Spar-üzletekbe, a többiből mintegy 40-50-féle saját márkás terméket állítanak elő - írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A húsüzem felépítésével 120 új munkahelyet teremt a jelenleg 153 üzletet működtető, országosan 7500 dolgozót foglalkoztató Spar Magyarország. Az év végére elkészül a vállalat másik idei nagyberuházása, a 2,5 milliárd forintos költséggel megvalósuló szárazraktár is. Ennek befejezését követően pedig hozzálátnak egy frissáru- és zöldségraktár építéséhez.
