A Veszprémi Bányakapitányság visszavonta azt a Nadap és a Meleg-hegy térségében nemes- és színesfémekre vonatkozó elvi kutatási engedélyt, melyet júniusban adott ki az angol tulajdonú Eastmine Bányászati Kft.-nek - derül ki a Velencei-tó - Vértes Térségi Fejlesztési Tanács közleményéből. (Korábban ez a szervezet fellebbezett a bányakapitányság döntése ellen.) A hárommillió forint jegyzett tőkéjű, tavaly év végén létrehozott Eastmine korábban azt tervezte, hogy ha az ügyben érintett valamennyi hatóság elfogadja a terveket, 2005 közepén elkezdődhetnek a kutatófúrások (NAPI Gazdaság, 2004. július 12., 1-4. oldal).
