Várhatóan még ezen a héten el- vagy bérbeadásra meghirdetik a Bábolna Rt.-hez tartozó békéscsabai baromfi-feldolgozót - mondta hétfőn Velez Zoltán, a Bábolna Rt. igazgatóságának elnöke. Ha sem a bérbevételre, sem a vásárlásra nem érkezik ajánlat, akkor a pályázati határidő lejártát követően azonnal bezárják az 1200 főt foglalkoztató békéscsabai üzemet - írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A feldolgozó üzemi szinten is veszteséget termel, minden, onnan kiszállított egy kilogramm csirkehúson 40-50 forint vesztesége van a Bábolnának - tette hozzá Velez.
