BUX 139782.03 0,11 %
OTP 45860 -0,24 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliárdos profit a DdGáznál

2004. május 31. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Dél-dunántúli Gázszolgáltató Rt. (DdGáz) tavalyi adózás előtti eredménye – a 2002-es évhez képest mintegy 50 százalékkal emelkedve – közel 1,9 milliárd forint lett – jelentették be a társaság közgyűlésén. Emellett a regionális földgázszolgáltatónak tavaly sikerült felszámolnia az elmúlt években felhalmozott veszteségeket, így a 2003-as év nyeresége után fizet először társasági adót. Az adózott eredmény kétharmadát osztalékként fizeti ki a DdGáz, amelynek mértéke a részvények névértékére vetítve 18,2 százalék. A fennmaradó rész a társaság további működését és a fejlesztéseket segíti. A DdGáz földgáz-értékesítése tavaly első ízben lépte át a 900 millió köbméteres határt, emellett tízezer új ügyfelet kapcsoltak be a hálózatba. Szintén a tavalyi év fejleménye volt, hogy a cég – átlépve hagyományos szolgáltatási területét – többségi tulajdonrészt szerzett a Kiskungáz Rt.-ben.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet