Minden bizonnyal idén is folytatódik az ásványvízfogyasztás évek óta tartó számottevő mértékű növekedése, legalább is erre utal a GfK Piackutató Intézet év eleji felmérése. Januárban volumenét tekintve 39, értékben pedig 28 százalékkal nagyobb forgalmat regisztrált az intézet, mint az előző év azonos időszakában. (A háztartások ásványvíz-beszerzéseinek értéke tavaly meghaladta a 20 milliárd forintot.) Majdnem megháromszorozódott azok száma, akik különösen szívesen fogyasztanak ásványvizet, amely mára a legnépszerűbb szomjoltó ital lett, tavaly például a lakosság 68 százaléka itta szívesen, míg 1989-ben ez a mutató nem érte el a 30 százalékot sem.
