A dél-koreai Samsung logisztikai és kutatási központ építését tervezi a közép-európai régióban. A beruházásért négy ország: Magyarország, Lengyelország, Csehország és Szlovákia van versenyben – írta a hvg.hu. A előzetes becslések szerint a vállalat központja akár ötezer új munkahelyet is teremthet, azaz a beruházás nagysága az autóipari invesztíciókéval vetekszik. A Samsung január közepén jelentette be egy spanyol és egy brit üzemének a bezárását és a termelési kapacitás Szlovákiába telepítését.
