BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Harmincmilliós bírság a kábeltévé-szolgáltatónak

2004. március 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) gazdasági erőfölénnyel való visszaélés gyanúja miatt indított versenyfelügyeleti eljárást a győri székhelyű Kábel TV Kft. ellen annak megállapítására, hogy jogsértő volt-e a cég Mosonmagyaróvárott, Győrött és Tatán 2002-ben és 2003-ban alkalmazott, illetve megemelt kábeltelevíziós díjainak mértéke, továbbá a műsorcsomag tartalmának megváltoztatása. A GVH versenytanácsa tegnapi tárgyalásán megállapította, hogy a jogutódlás folytán 2003 februárjától immár ViDaNet Rt. szolgáltatási területén Mosonmagyaróvárott, Győrött és Tatán gazdasági erőfölénnyel visszaélve emelte meg tavaly előfizetési díjait, s ezért a társaságot 30 millió forintra bírságolta.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet