Az ÁPV Rt. képviselője a Hungexpo Rt. mai közgyűlésén azt javasolja majd, hogy a kiállításszervező cég szakmai partner bevonását célzó pályázatát nyilvánítsák eredménytelennek – derül ki a vagyonkezelő közleményéből. Az ÁPV megítélése szerint a Hungexpo tavaly nyáron elfogadott fejlesztési stratégiája szakmailag újszerű és ígéretes volt, és jó alapot kínált a társaság tevékenységének modernizációjához. Az ezen alapuló pályázati kiírás az első jelek szerint jelentős érdeklődést keltett a szakmai befektetők körében, hiszen kilencen nyújtottak be szándéknyilatkozatot arról, hogy ajánlatot kívánnak majd tenni. A január 15-i határidőig azonban csak három pályázat érkezett, s a privatizációs szervezet szerint ez sokkal szűkebb szakmai érdeklődés, mint ami a koncepció alapján várható volt.
A komoly, sokszereplős szakmai verseny hiányát feltehetően az iparág piaci környezete befolyásolhatta, s az eredményességet az is gátolta, hogy meglehetősen szűkre szabták a felkészülési időt. Az ÁPV úgy ítéli meg, hogy a Hungexpo hosszú távú jövője érdekében szükség van a verseny szélesítésére. Ezért haladéktalanul meg kell vizsgálni a privatizáció más lehetséges koncepcióit és megkeresni azt a megoldást, amelynek segítségével a jelenlegi piaci környezetben is nagyobb számban vonható be az a hazai és nemzetközi referenciákkal rendelkező befektetői kör, amelynek révén sikeresen mehet végbe a külső forrás bevonása a kiállításszervezési tevékenység fejlesztésébe.
