Tegnaptól bizonytalan időre leállította termelését Magyarország harmadik legnagyobb öblösüveggyártó cége, a Tokodi Üveggyár Kft. Lapunkhoz eljutatott közleménye szerint a társaság válsághelyzetbe került, mivel a gazdaságtalan és környezetterhelő technológiák leváltására tervezett beruházásait a környezetvédelmi hatóságok sokszoros határidő-túllépése miatt nem tudta megkezdeni. Az üveggyár egyik kemencéje időközben elöregedett, balesetveszélyessé vált, s mivel így a cég a továbbiakban csak veszteségesen üzemeltethető, ezért a vállalat vezetése kénytelen volt csődeljárást kezdeményezni. A döntést követően 320 dolgozó munkahelye szűnhet meg.
A Tokodi Üveggyár 2002. november 5-én nyújtotta be beruházásainak környezethasználati engedélyeztetésére vonatkozó igényét az illetékes környezetvédelmi hatósághoz, az Észak-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőséghez. Az engedély kiadása vagy akár az igény elutasítása azonban idáig nem történt meg. A beruházás emiatt nem indulhatott el, sőt a Raiffeisen Bank Rt. a fejlesztés tényleges megkezdésének elmaradása miatt megszűntnek minősítette a társasággal kötött 1,3 milliárd forint értékű kölcsönszerződését, majd ennek következményeként a Konzumbank Rt. is úgy döntött, kivonul az üveggyár finanszírozásából.
