BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Polányi: nincs válságban a herendi porcelángyár

2004. február 8. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. következetes munkával néhány év alatt ismét régi fényében tündökölhet - nyilatkozta lapunknak Polányi Sándor vezérigazgató, akit a dolgozók nyomására néhány nappal ezelőtt visszaültetett székébe az igazgatóság (NAPI Gazdaság, 2004. február 6., 4. oldal). Polányi az elmúlt hetek során háromtagúra apadt igazgatóság ténykedését komolytalannak nevezte és kijelentette, a gyárnak nem címlapokon szereplő műbalhékra, hanem az immár meglévő kibontakozási program mielőbbi végrehajtására lenne szüksége. (A Herendi március elejére összehívott rendkívüli közgyűlésén egyetlen napirendi pont szerepel, az immár csak háromtagú igazgatóság visszahívása.)
A tavaly novemberben kinevezett vezérigazgató elmondta: a cég nincs válságban, hiszen az elmúlt évet az előzetes adatok szerint 6,2 milliárd forint nettó árbevétel mellett 100 millió forint körüli adózás előtti nyereséggel zárják. Az viszont tény, hogy a társaság teljesítménye évről évre romlik, az egyik üzemrésznek pillanatnyilag nincs munkája, s ha a tendenciát nem sikerül megállítani, valóban baj lesz. Polányi szerint azonban az átalakításhoz szükséges összeget a Herendi maga is elő tudja teremteni, nem lesz szükség külső befektető bevonására.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet