BUX 140342.86 0,51 %
OTP 45920 -0,11 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Péntekig biztosan termel a Parmalat

2004. február 3. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Parmalat Hungaria Rt. és a társaság beszállítói tegnap megegyeztek abban, hogy a cég kifizeti a február 1-jétől átvett tej árát. (A társaság közel egymilliárd forinttal tartozik a termelőknek, ennek rendezéséről azonban még nem született megállapodás.) A termelők péntekig mindenképpen szállítanak, s ha addig a fizetések rendben megtörténnek, továbbra is folytatják a szállítást. A Parmalat Hungaria szombati közgyűlését követően egyébként visszahívták tisztségéből Alan van der Nagelt, a társaság elnökét, s a kialakult krízishelyzet kezelésével Cristiano Villanit, a cég ügyvezető igazgatóját bízták meg.
A beszállítóknak az a csoportja, amelynek több mint hatvan napja tartozik a tej árával a Parmalat, három más beszállítóval együtt a múlt héten felszámolási eljárást kezdeményezett a cég ellen, mert a tartozás kiegyenlítésével és a jövőbeni szállítások kifizetésével kapcsolatban két hete eredménytelenül tárgyaltak a társaság menedzsmentjével. Ezután a Parmalat közgyűlésén a cég vezetése a csődeljárás kezdeményezése mellett döntött, hogy időt nyerjen a társaság további működését biztosító terv kidolgozására (NAPI Gazdaság, 2004. február 2., 4. oldal).

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet