A tervek szerint haladnak a tárgyalások az ÁPV Rt. és a Donbasz-Duferco konzorcium között a dunaújvárosi acélmű privatizációjának lezárásáról - derült ki az ÁPV lapunkhoz eljuttatott közleményéből. A felek csaknem minden lényeges kérdésben megegyeztek, így valószínű, hogy a privatizációs szervezet igazgatósága következő, csütörtöki ülésén jóváhagyja a tranzakciót lezáró részvényértékesítési és befektetési megállapodás tervezetét, s februárban vélhetően aláírják a privatizációs szerződést. Emellett az ügylet feltétele az is, hogy az ukrán cég vezette konzorcium képviselői a hitelező bankokkal is egyezségre jussanak. A nyertes ajánlattevő vállalta egyébként a legmagasabb foglalkoztatási kötelezettséget - öt évig megtartja a jelenlegi munkavállalói létszámot. A tranzakció összértéke, beleértve a tőkeemelést, a beruházási, kistérség-fejlesztési, illetve a munkakörülmények javítására vonatkozó terveket, valamint a vételárat, a következő öt évben várhatóan közel 100 milliárd forintot tesz ki.
