BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra a Ringier-é a Mai Nap

2004. január 27. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Párhuzamosan két bulvárnapilapot ad ki február 1-jétől a - jelenleg a legnagyobb példányszámú napilapot: a Blikket megjelentető - Ringier Kiadó Kft., amely tegnap jelentette be a Som-Média Rt.-vel kötött megállapodását arról, hogy ez utóbbi cég lemond a Mai Nap további megjelentetéséről.
Az ügylet előzménye, hogy a Ringier AG több mint három évvel ezelőtt (NAPI gazdaság, 2000. december 5., 1-5. oldal) megvette a Mai Napot is kiadó Magyar Hírlap Rt.-t. Alig két hónappal később a Blikkbe olvasztotta a Mai Napot, azzal a céllal, hogy annak népszerű elemeit felhasználja, arra is számítva, hogy a Mai Nap egykori olvasóközönsége az összevont napilapban is megtalálja kedvenc rovatait.
A Mai Naptól át nem vett, illetve a Blikkben munkát vállalni nem szándékozók kezdeményezésére viszont a Híd Rádió Rt. 2001. márciusában elindította a Színes Mai Lapot, amely - napi átlagban 60-70 ezer példányszámos értékesítéssel - manapság is piacon van. E médium ellen a Ringier védjegybitorlás miatt pert kezdeményezett.
Időközben a 2001 végén (NAPI Gazdaság, 2002. január 29., 1. oldal) megalapított Som-Média Rt. 2002 elején megállapodott a Ringier-vel, hogy díjfizetés ellenében használhatja a Mai Nap nevet a 2002. februárjától megjelenő napilapjához. Mindez lényegében mostanáig tartott, s a csaknem másfél éve újra önálló néven megjelenő Mai Nap februártól is a piacon marad, immár a Ringier gondozásában. Papp Béla, a magyarországi Ringier ügyvezető igazgatója hangsúlyozta, hogy a meglévő lapjai mellett a Mai Napnak jelentős stratégiai szerepet szán a kiadó. Hosszú távon megalapozottnak látja a régi-új bulvárnapilap helyét a kiadónál és az itthoni sajtópiacon.
Információnk szerint a mostani ügylet közvetlen magyarázata, hogy a Mai Nap névhasználata, illetve kiadói joga bérleti idejének első szakasza lejárt és a Som-Média nem élt a hosszabbításra szóló opciós jogával. Ugyanakkor a Ringier-nek megfelelőnek tűnik, hogy a megújult Mai Napnak olyan olvasóközönsége van, amely több vonatkozásban is eltér mind a Blikkétől, mind a Színes Mai Lapétól. A kiadó azzal számol, hogy hosszabb távon tovább nőhet ez az olvasóközönség. Február 1-jétől folyamatosan megjelenik a Mai Nap, a Ringier és a Som-Média néhány hónapra tervezi a napilap teljes átvételével kapcsolatos részletek tisztázását. A Som-Média továbbra is megjelenteti a Revü című bulvárhetilapot, valamint a Zsaru magazint, amelynek kiadói jogát tavaly év végén szerezte meg.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet