BUX 139833.38 0,15 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Három pályázó az Erzsébet híd felújítására

2004. január 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három cég, a francia Vinci Construction SA tulajdonában lévő Hídépítő Rt., az annak érdekeltségébe tartozó Hídtechnika Kft. és a Közgép Rt. pályázik az Erzsébet híd pályaszint alatti szerkezetének felújítására és a korrózióvédelmi munkálatok elvégzésére. A fővárosi önkormányzat mindhárom jelentkezőt alkalmasnak találta, és február elején kezdi el velük a tárgyalásokat - mondta lapunknak Ramotsáné Menyhért Ágnes, a főpolgármesteri hivatal út- és műtárgyalosztályának csoportvezetője.
Évek óta húzódik a híd rekonstrukciója, mivel a felújításra meghirdetett korábbi két eljárás eredménytelenül zárult. Az előző pályázaton a három cégen kívül a Ganz Acélszerkezet Rt. is indult, amely a legalacsonyabb, 977 millió forintos árajánlatot nyújtotta be, míg versenytársai 1,2 milliárd körüli ajánlatokat tettek. Az eljárás azonban eredménytelenül zárult, mivel a kiíró szerint a pályázatok nem tartalmazták a festékbevonat-rendszerek meghatározott szabvány szerinti tartósságára vonatkozó, a gyártó által kiadott nyilatkozatokat és az ajánlatokban szereplő korrózióvédelmi bevonatok sem teljesítették az ISO-szabvány szerinti követelményeket. Az indokolást a cégek nem fogadták el, ám a közbeszerzési döntőbizottság elutasította jogorvoslati kérelmüket.
Az 1964-ben elkészült új Erzsébet híd (a régi, amelyet 1903-ban adtak át, a második világháború idején semmisült meg) évek óta esedékes felújítására a főváros 1,3 milliárd forintot különített el. A hivatal tervei szerint február végére kivitelezőt választanak, a munkák március közepén kezdődhetnek. A nyertesnek legkésőbb szeptember 30-áig kell a felújítást befejezni, a műszaki átadás október 15-én lenne.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet