Mintegy 65 millió eurós beruházással új, alul fagyasztós kombinált hűtőszekrényt gyártó üzemet épít Nyíregyházán a svéd Electrolux-csoport. A tervek szerint az egy év alatt felépítendő gyár (amelynek alapkövét tegnap tették le) évente 560 ezer hűtőt gyárt majd, s mintegy 600 embert foglalkoztat. Az új üzemmel egyébként Magyarország lesz a 2002-ben 133,2 milliárd svéd korona árbevételt elérő és összesen 82 ezer dolgozót foglalkoztató Electrolux legnagyobb hűtőkészülék- és fagyasztóládagyártó-bázisa Európában, a nyíregyházi üzemben készítendő termékek nagy részét nyugat-, közép- és kelet-európai - köztük oroszországi és ukrajnai - piacokra exportálják. Wolfgang Königtől, az Electrolux háztartási készülékeket gyártó és forgalmazó európai leányvállalatának vezérigazgatójától megtudtuk: ez a befektetés része a vállalat kelet-európai terjeszkedési stratégiájának, ugyanakkor úgy vélte, hogy Magyarországon továbbra is adottak a kedvező feltételek mind a költség, mind a minőség, mind pedig a beszállítás tekintetében.
