A tervek szerint május 1-jéig, Magyarország európai uniós csatlakozásáig privatizálják a Tokaj Kereskedőház Rt.-t, amelynek 51 százalékát a jelenlegi dolgozók, a menedzsment és a beszállítók vásárolhatják meg - írja az Index az MTI-re hivatkozva. Erről Magda Sándor, az Országgyűlés mezőgazdasági bizottságának elnöke, az MSZP Agrárpolitikai és Vidékfejlesztési Munkacsoportjának vezetője beszélt Tolcsván, a két testület együttes ülését követő szerdai sajtótájékoztatón. A magánosítás után a kereskedőház továbbra is megtartja integrátori szerepét, tehát gondoskodnia kell a csaknem háromezer szőlő- és bortermelő szakmai irányításáról, a leszüretelt szőlő tisztességes áron való felvásárlásáról és az ellenérték év végéig történő kifizetéséről.
