BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A hét végén 120 millió gyűlt össze Baumgartner versenyzésére

2004. január 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma kell választ adni a Minardinak, hogy Baumgartner Zsolt kíván-e élni a csapat nyújtotta lehetőséggel, azaz kíván-e jövőre versenyezni a Forma-1-ben. Amennyiben igent mond, akkor egy héten belül utalni kell az első - korábbi információnk szerint - 2 millió dolláros részletet.
A helyzet jól alakul, ám még így sem biztos, hogy a megadott időpontra meglesz a pénz. A hét végén ugyanis 120 millió forint jött össze a támogatói klubbon keresztül - nyilatkozta lapunknak Frank Tamás, a versenyző menedzsere. Ebben az összegben az egy-két ezer forintos adományok is benne vannak már, igaz volt olyan hazai brókercég, amely több tíz millió forintot ajánlott fel. A menedzsment egyébként létrehozott egy emeltdíjas telefonvonalat is, amin ugyancsak lehet felajánlásokat tenni.
Amennyiben az összeg mégsem jön össze, a versenyző édesapja garantálja, hogy mindenki visszakapja felajánlott pénzét.
A helyzetet bonyolítja, ha ma igent mondanak a Minardinak, akkor a sportminisztérium képviselőivel is újra le kell ülni tárgyalni, hiszen a hiányzó 380 millió forint még nincs meg maradéktalanul, csupán annak egy töredéke. A korábbi tervek szerint viszont a tárca csak akkor utalná a hiányzó, mintegy 900 millió forintos részletet, ha a versenyző támogatói biztosítani tudják a rájuk eső hasonló összeget, ugyanis csak ebben az esetben alakulna meg a Baumgartner versenyzői jogait birtokló társaság. Az biztató, tette hozzá a menedzser, hogy folyamatosan jönnek a szponzorok, s emellett ma is megbeszéléseket folytatnak több jelentős potenciális támogatóval.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet