BUX 139015.19 1,01 %
OTP 44560 1,32 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt a Takarékbank?

Lapunk információ szerint gyakorlatilag eldőlt, hogy az integrációba tartozó takarékszövetkezetek megvásárolják a Takarékbank többségi tulajdonát.

2004. január 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az integrált takarékszövetkezetek piaci súlya a jövőben mindenképpen nő. A szolgáltatások terén rövidesen megjelenő újdonságok mellett lényeges, hogy – mint a NAPI Gazdaság megtudta – gyakorlatilag eldőlt: az integrációba tartozó takarékszövetkezetek megvásárolják a Takarékbank többségi tulajdonát. Az érintettek azonban megállapodtak abban, hogy a két lépcsőben végrehajtandó ügyletről január végéig nem beszélnek. Szőke András, az Országos Takarékszövetkezeti Szövetség elnök-ügyvezetője elzárkózott lapunk információinak megerősítésétől. Mint mondta, a tárgyalások olyan szinten vannak, hogy üzleti érdeket sért, aki az ügyről nyilatkozik.
Arról, hogy az ernyőbank eladósorba kerülő részesedését jelenlegi tulajdonosától, a német DZ Banktól – élve opciós jogukkal – a takarékok veszik meg, már tavaly körvonalazódott a megállapodás. Vita bontakozott azonban ki az árról. A szövetkezetek könyv szerinti értéken akarták megszerezni a részvényeket, míg a német pénzintézet ennél lényegesen magasabb összeget kért. Most végre sikerült a feleknek – kölcsönös engedmények után – ebben is megegyezniük. A takarékszövetkezetek – tudtuk meg – tavalyi szavatolótőkéjük arányában vesznek részt az üzletben.
Az integráció egyébként mintha más téren is nagyobb sebességbe kapcsolna. Még ebben a hónapban közel 50 takaréknál elindulhat az internetes bankszolgáltatás és az idei első félév tervei között hitelkártya kibocsátása is szerepel. Az előbbi költségeit a mérlegfőösszeg arányában állják a tagszövetkezetek.

B. Judit Varga
B. Judit Varga

Ez is érdekelhet