BUX 139884.70 0,19 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol kiintette Baumgartnert

2004. január 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap kora délután sikertelenül zárultak a Baumgartner Zsoltot képviselő menedzserek és a Mol Rt. képviselői közötti tárgyalások, így a pilóta aligha lesz ott a Forma-1-es világbajnoki sorozat március 7-i rajtjánál. Információink szerint az olajipari társaság olyan feltételeket támasztott, amelyeket nem tudtak elfogadni a versenyző érdekében eljárók. Így például a korábbi szándéknyilatkozatban szereplő támogatási összegnél ezúttal kevesebbet kívántak utalni Baumgartnernek, s ennek egyes részleteit is csak akkor biztosították volna, ha a versenyző az egyes versenyeken célba ér, illetve pontot szerez.
Frank Tamás, a versenyző menedzsere lapunknak úgy nyilatkozott - mivel tegnap már utalni kellett volna az első 2 millió dolláros részletet -, fél nap alatt aligha találnak olyan támogatót, aki állná a hiányzó tételt, így csaknem bizonyos, hogy Baumgartner nem tud rajthoz állni az idei szezonban, igaz, erről még a délután folyamán egyeztetett a versenyzővel.
A magyar pilóta kálváriája régebbre nyúlik vissza, ugyanis a szükséges pénz - értesüléseink szerint mintegy 10 millió dollár - hiánya miatt a Jordan csapattal zátonyra futottak az egyeztetések. Ekkor került képbe a Minardi, amelynek vezetői többek között Bernie Ecclestone biztatására kezdtek tárgyalásokba a magyar versenyző menedzserével. Itt is a pénz jelentette az akadályt, ám a Gyermek-, Ifjúsági és Sportminisztérium végül is vállalta, hogy ha a szponzorok összeadják az olasz csapat által kért mintegy 8 millió dollár 50 százalékát, akkor Baumgartner rendelkezésére bocsátja a költségvetés általános tartalékából a fennmaradó összeget. Úgy tűnik, hogy immár nem lesz szükség az állami támogatásra, hiszen a büdzsé fele nem jött össze a szponzorok részéről.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet