BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tízmilliárdos Musashi-fejlesztés Ercsiben (Kimaradt!)

2004. január 12. hétfő, 15:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napi Gazdaság
Tízmilliárd forint összértékű fejlesztés indult el a napokban a Musashi Hungary Ipari Kft. Ercsi határában lévő gyárában. Az alaptevékenységként a Fiatnak illetve a Honda Italy által készített motorkerékpároknak vezérműtengelyt, az Audinak pedig gömbcsuklót gyártó cég fejlesztésének lényege, hogy ezután a Daimler-Chryslernek és a Mitsubishinek is gyártanak majd vezérműtengelyt.
A 2000-ben alapított társaság pénzügyi igazgatója, Gulyás Krisztina a Napi Gazdaságnak elmondta: jelenleg a gyártósorok Japánból történő áttelepítése zajlik. A 2001-ben felépített gyár a próbaüzem ideje után 2002-ben 2 milliárd euró nettó árbevételt ért el, nyeresége viszont nem volt. Idei árbevételük a tervek szerint 8 millió euró lesz, a nyereség várható mértékéről a cégnél egyelőre nem nyilatkoznak.
A gyártási mennyiség tervezett számadatai azonban bíztató jövőt ígérnek: a 2003 márciusában felszerelt Fiat-vezérműtengelyt gyártó sorról 2003-ban éves szinten 100 ezer darabot terveznek gyártani, s jövőre mintegy 320 ezer Daimler-vezérműtengely előállítását tervezik a maximálisan 600 ezer darabot gyártani tudó gépsoron. A termelésbővítéshez szükséges sorok folyamatosan érkeznek Japánból, telepítésüket 2004 júniusában befejezik, a tesztgyártást és beállítást követően a második félévben indulhat a sorozatgyártás. Ezzel egy időben bővítik az alapanyag- és a késztermék-raktározásra szolgáló csarnokot. A termelés felfuttatása együtt jár a létszámbővítéssel is: a jelenlegi 130-as dolgozói létszámot 300-ra növelik.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet