Karácsony előtt állították Föld körüli pályára az amerikai légierő legújabb GPS-műholdját, a Navstar GPS 2R-10-et egy Delta 2-es amerikai hordozórakétával, amelyet a Cape Canaveral űrkikötőből lőttek ki. Küldetése a globális helyzetmeghatározásra szolgáló, jelenleg 28 tagból álló hálózatban való részvétel. Az új műhold egy 13 éve felbocsátott, s jóval a tervezett élettartamán túl is működőképes egységet vált fel. A Navstarokat a Lockheed Martin építi.
Alig két héttel korábban Bajkonurból egy Proton rakétával fellőtték a Glonassz nevű navigációs rendszer második generációs műholdjainak első egységét. A hétéves működésre tervezett mesterséges égitest pályára állítása a régóta vegetáló orosz - bár eredetileg még a szovjet időkben indult - programba lehelhet új életet. A pénz hiányában leállított fejlesztés a 90-es évek közepén még 24 műholddal működőképes volt, de számuk mára nyolcra fogyatkozott. A rendszer csak 2010 körül válhat ismét működőképessé. Az orosz műholdak két frekvencián sugároznak, amely közül az egyik a polgári felhasználók számára érhető el.
A harmadik, hasonló navigációs rendszer, amelyhez várhatóan Magyarország is csatlakozik majd, az európai Galileo-projekt, amelynek a költségvetése több mint 3 milliárd euró lesz.
