BUX 138964.97 0,97 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magyarországon még nincs influenzajárvány

2003. december 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Annak ellenére, hogy több európai országban már influenzajárványról beszélnek, Magyarországon egyelőre nincsenek erre utaló jelek. Bár sok a felső légúti megbetegedés, ezek túlnyomó többsége nem influenza, ráadásul a szakemberek szerint ezek száma várhatóan csökken az elkövetkező hetekben, mivel a december végi ünnepek alatt sok ember otthon marad, s ezért kisebb a fertőzésveszély. (Az ilyen betegségek jórészt cseppfertőzéssel, nagy tömegben terjednek.)
A budapesti Szent László Kórházba a karácsonyi ünnepek alatt nem szállítottak be senkit influenza miatt - mondta a NAPI gazdaság megkeresésére az ügyeletes orvos. Arról azonban egyelőre nem nyilatkoztak a szakemberek, hogy miért kerülte el eddig az influenzajárvány Magyarországot. Tavaly ilyenkor már a legtöbb kórházban látogatási tilalom volt a sok megbetegedés miatt.
Az idén a hatóságok már november végén felkészültek az influenzajárványra: 1,3 millió adag térítésmentesen adható oltóanyagot juttattak el a háziorvosokhoz. A leginkább veszélyeztetett csoportok, elsősorban a szív- és keringési, valamint légzőszervi problémákkal küzdő krónikus betegek, a 60 évesnél idősebbek, valamint az egészségügyi és szociális intézmények dolgozói már novemberben megkaphatták a védőoltásokat. Ugyanakkor továbbra is érvényes, hogy az orvos javaslatára 50 százalékos térítéssel - 400-600 forintért - bárkinek beadják az oltást.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet