Várhatóan mégsem zárják be a lyukói bányát - értesült lapunk. Az amerikai AES konszern a mélyművelésű szénbányászat gazdaságtalanságára, valamint az ipari szén nehéz értékesíthetőségére hivatkozva december végén kívánta lezárni az aknát. Bár ez a cég valóban befejezi itt a bányászkodást, a NAPI Gazdaság úgy tudja, hogy az AES Borsodi Energetikai Kft. még az év vége előtt aláírja a szerződést azzal az egyelőre nem nevesített magyar társasággal, amely folytatná a bányaművelést. Értesülésünket Derek Paton ügyvezető igazgató is megerősítette. Az AES hét éve jutott a lyukói bányaüzemhez, miután megvette a Tisza II. erőművet, valamint a tiszapalkonyai és a berentei hőerőművet. Ez utóbbihoz tartozott Lyukóbánya, amely sokáig évi egymillió tonna szenet termelt. Tavaly már csak 649 ezer, idén pedig vélhetően 500 ezer tonnát hoz felszínre a még foglalkoztatott hétszáz ember. Becslések szerint még mintegy 15 millió tonna, főleg energetikai célra alkalmas szén maradt a föld alatt.
