BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megmenekülhet a lyukói bánya

2003. december 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan mégsem zárják be a lyukói bányát - értesült lapunk. Az amerikai AES konszern a mélyművelésű szénbányászat gazdaságtalanságára, valamint az ipari szén nehéz értékesíthetőségére hivatkozva december végén kívánta lezárni az aknát. Bár ez a cég valóban befejezi itt a bányászkodást, a NAPI Gazdaság úgy tudja, hogy az AES Borsodi Energetikai Kft. még az év vége előtt aláírja a szerződést azzal az egyelőre nem nevesített magyar társasággal, amely folytatná a bányaművelést. Értesülésünket Derek Paton ügyvezető igazgató is megerősítette. Az AES hét éve jutott a lyukói bányaüzemhez, miután megvette a Tisza II. erőművet, valamint a tiszapalkonyai és a berentei hőerőművet. Ez utóbbihoz tartozott Lyukóbánya, amely sokáig évi egymillió tonna szenet termelt. Tavaly már csak 649 ezer, idén pedig vélhetően 500 ezer tonnát hoz felszínre a még foglalkoztatott hétszáz ember. Becslések szerint még mintegy 15 millió tonna, főleg energetikai célra alkalmas szén maradt a föld alatt.

Illésy Sándor
Illésy Sándor

Ez is érdekelhet