A dolgozók több mint 60 százalékát elbocsátották a hét elején a Budapesti Nap Kft. tulajdonában lévő Mai Budapesti Naptól. A mintegy 80 fős dolgozói gárdából alig 30 embert „tartottak” meg. Az elbocsátásokat a lapnál folyó racionalizálás jegyében hajtották végre. A leépítés során megváltak a felelős szerkesztőtől és több rovatvezetőtől is.
Az elbocsátottak egyhavi juttatást kapnak. Az állományban maradtakkal januártól új szerződést kötnek, a korábbiaknál alacsonyabb bérekkel. A napilap néhány hete mindössze 16 oldalon jelenik meg, a vezetőség szerint ezért volt szükséges a leépítés. Ugyanakkor a takarékoskodás nem áll meg itt, az újság a továbbiakban a főváros kisebb régióira koncentrál, illetve egyes tájékoztatások szerint jobban össze akarják hangolni a szerkesztőségi, terjesztési és hirdetési munkát. Várhatóan tavasszal a lap regionális része területi kiadású lesz.
