A banki ügyintézők is nagyon keveset tudnak a betétbiztosításról, s ami még rosszabb, az ügyfelek tájékoztatása pontatlan - derül ki az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) felméréséből. Az ügyintézők jó része szerint a védettség állami garancia. A 3 milliós biztosítási limithatárt csak 8 százalékuk tudta. Az ügyintézők 53 százaléka azt gondolja, hogy a befektetési alapok jegyeit is az OBA védi. A sok pontatlanságot tovább tetézi, hogy kiderült: akadt olyan fiók, ahol hiányzott a betétregiszter. Ez a dokumentum tartalmazza a védett betétek listáját. Az OBA Betétbiztosítási iránytű című kiadványa sem ismert a fiókok előtt.
A lakosság tájékozatlanságát jól mutatja, hogy a megkérdezett 1053 fős mintának csak 6 százaléka vállalta, hogy megpróbálja megmondani, mekkora az OBA aktuális kártérítési limitje, s mindössze 16-an tudták a valós adatot. A két éve készített felmérésnél még a megkérdezettek 96 százaléka volt képben.
Meglepő volt, hogy sokan bankcsődként emlékeztek a Postabank és a K&H Bank körül kialakult botrányra, 1053 emberből 122, illetve 22 említette így ezeket a bankokat.
