BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megbüntette a GVH a Fundamentát

2003. december 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 6 millió forintra büntette az év közepén két cég egyesülésével létrejött Fundamenta-Lakáskassza Lakás-takarékpénztár Rt.-t. Még korábban az egyik jogelőd, a Fundamenta Lakás-takarékpénztár Rt. által kiküldött egyes ügyféllevelek ugyanis megtévesztőnek, versenysértőnek bizonyultak. Gergely Károly, a társaság vezérigazgatója lapunknak elmondta: vélhetőleg bíróságon támadják meg az ítéletet, mivel a bírság eltúlzott, az ügy súlyával nincs arányban, a versenyhivatal intézkedését pedig károsnak, hitelrontásra alkalmasnak találják.
A GVH által lefolytatott eljárás megállapította, hogy a Fundamenta által kiadott írásos, hivatalos anyagokban azt ígérte az ügyfeleinek: ha a lakás-előtakarékoskodó által igénybe vett áthidaló kölcsön kamata változik (csökken), akkor az nemcsak az új, hanem a korábban megkötött szerződéseket is érinteni majd. A lakástakarék ezzel szemben az áthidaló kölcsön kamatát a régi szerződéseknél sem a 2002. május 1-jei sem a 2003. július 1-jei változáskor nem módosította, csak az új szerződéseket kötötte csökkentett kamattal. Tehát az ígéret ellenére nem módosult a kamat minden szerződésre visszamenőlegesen.
Mint Gergely lapunknak elmondta: a jogelőd cég által kiküldött levelekben valóban félreérthető volt a megfogalmazás, de az abban ígért visszamenőleges kamatmódosítás néhány száz olyan, jelenlegi ügyfelüket érinti, akik korábban áthidaló kölcsönt vettek fel a Fundamentától, miközben az egyesült cégnek már több mint hatvanezer hitelfelvevője és félmilliót meghaladó ügyfélállománya van. A GVH pedig olyan látszatot kelt, mintha mindez az egész ügyfélállományt érintené.

Vigh Zsolt György
Vigh Zsolt György

Ez is érdekelhet