BUX 138557.68 0,68 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Január 15-éig lehet bevallani a szoftvereket (kimaradt!)

2003. december 4. csütörtök, 15:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BSA Magyarország másfél hónappal, 2004. január 15-éig meghosszabbítja a november 1-jén indított Szoftverbevallás elnevezésű kampányát. Egy kutatás szerint 2002-ben Magyarországon az üzleti szoftverek 45 százaléka volt illegális, ez is jelentős javulás azonban az 1994-ben kimutatott 76 százalékhoz képest. Ugyanakkor a BSA rövid távú célja a 38 százalékos uniós átlag elérése. A közszférát tekintve a magyar átlaghoz képest az államháztartásban valószínűleg kevesebb, míg az önkormányzatoknál több az illegálisan használt szoftver.
A novemberben indult bevallási kampány célja, hogy tudatosítsa az üzleti felhasználókban a szoftverek jogtisztaságának fontosságát, továbbá segítséget és eszközt kapjanak a szoftvergazdálkodási gyakorlatuk kialakításához. – A kampányt egyértelmű sikerként könyvelhetjük el – közölte csütörtökön Sebők Erzsébet, a BSA Magyarország főtitkára. Mint mondta, az eddig beérkezett több mint 3 ezer visszajelzés a tevékenységük eredményességét bizonyítja. A kampány különlegessége, hogy a szervezet először kereste meg az önkormányzatokat ilyen felkéréssel.
Az International Data Corporation által végzett felmérés kimutatta, hogy ha Magyarországon 2006-ra 10 százalékponttal csökkenne az illegális szoftverek aránya, akkor 630 millió dollárral bővülne a gazdaság, és több mint 2 ezer új állás jönne létre a high-tech szektorban. Ezen túlmenően az iparág cégeinek árbevétele több mint 425 millió dollárral nőne, miközben az államháztartás adóbevételei 83 millió dollárral emelkednének.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet